מעקבים במגזר העסקי והפרטי

מעקבים בעורב חקירות הינו אחד התפקידים המשמעותיים ביותר של חוקר פרטי.

מעקבים נחשבים למעשה לגורם שמשלים את החקירה, ועל כן הם חלק אינטגראלי לכל תהליך החקירה בין אם מדובר בחקירה פרטית ובין אם מדובר בחקירה למניעת ריגול תעשייתי וכו'…

בעורב חקירות לכל בלש פרטי או חוקר פרטי שעוסק במעקבים יש את היכולת להשתמש בציוד הטכנולוגי המתקדם ביותר שמאפשר לו לבצע מעקבים מורכבים באופן סמוי עד לקבלת התוצאה המבוקשת להשלמת התהליך.

אנו בעורב חקירות מעניקים ללקוח שירות ייעוץ לפני תחילת המעקב על מנת לוודא שאכן צעד זה נחוץ להמשך החקירה. ניתן לאסוף אינפורמציה וראיות איכותיות באמצעות מעקבים אשר יוכלו לשמש את הלקוח בבית משפט או לכל דבר אחר. משרד עורב חקירות אינו מסתפק במעקב בלבד, ולצורך השלמת החקירה במלואה משתמש גם בדרכים ושיטות שונות ומקפיד לבצע איסוף מקדים.

איך בפועל מתבצע מעקב?
במעקבים יסודיים אנו בעורב חקירות מקפידים להתייחס לכל הנסיבות והגורמים הקשורים לחיים ולהתנהלות של האדם אחריו מתבצע המעקב. המיקום שלו, כתובת מקום עבודה, אורח חיים וכו'…בסופו של תהליך איסוף המידע, אנו בעורב חקירות בונים תוכנית ודרך פעולה שבה אנו משלבים ציוד טכנולוגי מתוחכם, מצלמות סמויות ואמצעים נוספים לביצוע פעולה יסודית ואפקטיבית.

מעקב הינו התחקות חשאית אחר מידע או אחר אדם.
סיבות נפוצות למעקב ע"י משרד החקירות:
ישנם המון סיבות לפניות למשרד החקירות למעקב העיקריות שבהן: ריגול תעשייתי, גניבות, בגידות, איתור נכסי חייבים שמעלימים מעיניי נושים שונים ועוד מקרים נוספים. אנשים פרטיים רבים הרוצים לחשוף מידע הרלוונטי להם שוכרים חוקר פרטי.

ישנם סוגים שונים של מעקב סמוי:

  • הסוג הראשון- מעקב המנוהל בצורה פיזית אך סמויה אחר אדם . העוקב אוסף מידע על האובייקט ומתעד אותו.
  • הסוג השני- מעקב באמצעות טכנולוגיה מתקדמת שלא דורשת צילומים בכל רגע נתון.
  • הסוג השלישי- טכנולוגיית הGPS רשת לוויינים שבאמצעותה ניתן לאתר את מיקום הנעקב בזמן אמת.
  • הסוג הרביעי- האזנת סתר וציתותים למיניהם בין היתר לשיחת טלפון ואף למחשב.

 
המעקב הוא כלי המשמש לא מעט אנשי מקצוע בתחומים רבים כגון:
 אנשי מודיעין, משטרה, צה"ל, שב"כ וכדומה. מעקבים נפוצים מאוד במסגרת עבודתם של חוקרים פרטיים. המעקבים משמשים כחלק מביצוע חקירה פרטית אודות אובייקט לצורך השגת ראיות והוכחות המשמשות גם בבית משפט. מעקבים עשויים לסייע בהשגת נתונים בחקירה סבוכה ולהוביל לפתרונה של בעיה.

המעקב הינו כולל הסתוות מוחלטת בשטח והתחקות אחר פעולותיו של האדם (אובייקט) אחריו עוקב החוקר הפרטי מבלי לעורר את חשדו.

המעקבים מתבצעים בדיסקרטיות ומתבצעים בזהירות רבה. המטרה החשובה ביותר היא לא להיחשף ולדלות כמה שיותר פרטים על הנעקב וכמו כן השגת ראיות והוכחות תוך כדי תיעוד במצלמה רגילה או נסתרת.

טרם היציאה למעקב חשוב מאוד לערוך היערכות מקצועית ורצינית, איסוף מודיעין ביסודיות והגעה במוכנות מוחלטת לביצוע העיקוב וכמו כן לדלות כמה שיותר פרטים ומידע אודות הנעקב עצמו טרם היציאה למעקב בשטח.

חייבת להיות הקפדה לבצע את המעקב מבלי לעבור על החוק ולפגוע בפרטיות הנעקב ובהתאם לכללי האתיקה. בצורה זו הראיות המושגות במעקב הינן "כשרות" וחוקיות ואין חשש שיבוטלו או יפסלו בבית המשפט. 

משרד עורב חקירות זמין לפנייתכם לייעוץ חינם בתחום מעקבים 24 שעות ביממה, לקבלת ייעוץ התקשרו למספר 0722-575-261.