מניעת האזנות וציתות

המכשיר הסלולרי שלנו הפך להיות הפריט הכי אישי שלנו, בו אנחנו מאחסנים ומנהלים כל דבר אישי אפשרי, ממיילים, הודעות אישיות, תמונות אישיות, עד שיחות וניהול החיים שלנו בכלל, יומן, פגישות ועוד…

האפשרות לניצול ולחשיפת מידע אישי זה מהמכשיר שלנו הפכה לקלה יותר ויותר, וחשוב שתהיה לנו מודעות ודרכים שבהן יהיה אפשר למנוע נפילתנו קורבן לטכנולוגיה זו.
 
  1. ניתוק הסוללה ממכשיר סלולארי: מכיוון שישנה אפשרות להאזנה למכשיר סלולארי גם אם הוא כבוי באמצעות פקודה מרחוק, חשוב שאם אתה מנהל שיחה חשובה ואתם לא מעוניינים שאף אחד ישמע אותה יש להפריד את הסוללה מהמכשיר, ואם אפשרות זו לא קיימת במכשיר שלכם אז יש להיזהר שלא להגיד דברים אלה כשהטלפון לידכם.
  2. להתנתק מכל תקשורת קרובה: WI-FI, BLUETOOTH ערוצי תקשורת אלו יכולים להוות סיכון גדול לפרטיות שלך, דרך סוגי תקשורת אלו יהיה ביכולת הפורץ/מצתת שמעוניין לרגל ולעקוב אחריכם לפרוץ לטלפון שלכם ולהאזין ולעקוב אחרי כל צעד שאתם עושים ומנהלים. חשוב לכבות את ה BLUETOOTH וה WI-FI אם אתם לא צרכים אותם באותו רגע וכך גם תחסכו בסוללה.
  3. שירות PRE-PAID : מכיוון שהמכשיר הסלולרי שלך הפך להיות החותמת הקבועה שלך בכל הרשויות כמו משטרת ישראל שיש לה אישור בכל רגע נתון לגלות הכול עליך דרך המכשיר ובמקרים רבים גם בלי צו מבית משפט. הפך שירות פרי פייד לדבר חיוני כי פרי פייד הינו שירות שדרכו אתם רוכשים סים משולם מראש שמאפשר לכם להחליף את מכשיר הטלפון (סלולר) כל תקופה מסוימת לפי מידת הצורך שלכם.
  4. תוכנות אבטחה לסוללר: "תוכנות אבטחה לא רק למחשב" מהיום יש צורך גדול בהתקנת תוכנות אבטחה לסלולר שלך שדרכם אתה יכול למנוע מעקבים מיותרים ולהגן על כל ביט של אינפורמציה שנמצא במכשיר, ובנוסך לכך תוכנות מסוג אלה יכולות לשמש אותך במקרה של גניבה או איבוד הסלולר בכך שיעזרו באיתור המכשיר והגנה על כל הנתונים שבו וישנה אפשרות להשמיד את כל הנתונים שבו מרחוק.
  5. אפליקציות זרות: יש להיזהר ולהימנע מלהתקין אפליקציות שמקורן מפוקפק. מהסיבה שהן יכולות להוות דרך פריצה למישהו זר שמעוניין לעשות מעקב אחריך.